Страх і як з ним боротися

Я хотіла б написати про силу, яка стримує творчість дуже багатьох, це — страх.

Емоція — страх

Хоча спочатку ця емоція рятувала наших далеких предків від смерті і була важливою частиною інстинкту самозбереження, на творчому шляху вона в основному заважає рухатися вперед.

Більшість творчих людей рано чи пізно відчуває один з страхів: провалу, бідності, досягнення мети, соціальної цензури або який-небудь інший.

Важливо розуміти, що навіть якщо перед нами стоять перешкоди, які потрібно подолати, страх не є адекватною реакцією на них. Більш того, багато перешкоди лише породження нашого страху, що існують тільки у нас в голові.

Є і ще одна неприємна особливість.

Сильні страхи можуть маскуватися під інші емоції і патерни поведінки, наприклад, під лінь.
Втім, неважливо, на якому рівні підсвідомому або свідомому страх блокує творчість.

Є перевірені способи, які допоможуть його побороти страх

Зізнайтеся, що він є.

Зізнайтеся собі, що страх заважає вам розвиватися, знайдіть його в глибині себе і постарайтеся максимально його позначити. Ви не зможете боротися з ворогом, не знаючи його в обличчя.

Робіть через страх.

Це найдієвіша стратегія боротьби зі страхом: навіть якщо ви боїтеся, йдіть назустріч страху і робіть те, що його викликає. Наприклад, якщо ви боїтеся телефонних дзвінків, намагайтеся якомога частіше і більше користуватися телефоном.

Якщо ви боїтеся невдачі, творіть як можна більше і виставляйте свою творчість в тематичних спільнотах. Іншими словами, намагайтеся боятися як можна більше. Якщо ви женіться за страхом, він буде тікати від вас.

Подумайте про найгірше. Ця когнітивна техніка може бути корисною тим, хто любить продумувати всі на 10 кроків вперед.

Якщо ви боїтеся чого-то в майбутньому, подумайте про найгіршому з можливих варіантів. Запишіть його і те, як ви будете діяти, якщо це станеться. Швидше за все, ви побачите, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід, і почуття страху відступить.

Уявіть себе в безпеці. Ця техніка підійде для людей з багатою уявою. Якщо ви відчуваєте, як це почуття страху починає обмежувати вас, закрийте очі і уявіть себе в безпечному і спокійному місці: в кріслі з улюбленим котом чи на лісовій галявині.

Впустіть в себе відчуття спокою.
Поговоріть про свій страх. Знайдіть хорошого слухача (це може бути близька людина, друг або психолог.) і промовте вголос все, чого ви боїтеся.

Після розмови відразу стане легше!
Не чекайте ідеалу. Можливо, ваш страх це наслідок перфекціонізму. Якщо це так, то почитайте, як з перфекціонізмом боротися.
Удачі! І пам’ятайте, долаючи страх ми звільняємося від стримуючих нас перешкод і живемо більш повної і щасливим життям.

Залиште свою думку про статтю

Як позбутися від комплексів

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: