Стрептодермія у дітей

На шкірні захворювання лікарі не часто звертають увагу, так як група хвороб не в «зоні екстрених» у їх списку. Але, у дітей – це найбільш часте захворювання.

Все-таки діти багато повзають, падають і пошкоджують шкіру. Але, кожен батько, того не знаю, зустрічав стрептодермію. Це така група захворювань інфекційного характеру, яка локалізується на шкірі.

Етіологія

Причинами є бактерії, які називаються стрептококи. Ці бактерії живуть скрізь, і їх зустрічає кожен безліч разів протягом свого життя. Вони можуть бути землі, повітрі, на тварин, в пилу. Переймається бактерія в організм людини контактно-побутовим шляхом. Частіше заражаються ті, хто не дотримуються правил гігієни, тому і така висока контагіозність.Часто зустрічалася бактерією вважають стрептокок групи Ст. вся справа в токсине, який він виробляє і їм впливає на шкіру. Бактерію можна вийти так само і від переносника, чоловік сам не заражається, але може заразити нею іншого. Заражена людина так де несе певну небезпеку для оточуючих.

Лікування

При перших підозрах на стрептодермію негайно зверніться до лікаря. Дитину треба відразу ж обмежити від контакту з іншими, так як такі хвороби можуть швидко передаватися по колективу і мають високий рівень зараження. Лікують ці захворювання препаратами місцевої дії. Уражені ділянки шкіри обробляють антисептиками і потрібно обов’язково обробити дезінфікуючими засобами здорову шкіру навколо місця ураження. Лікування може тривати до 7-10 днів. У цей період дитині заборонено приймати душ, потрібно часто міняти натільну і постільну білизну. Після зміни натільну і постільну білизну потрібно прокип’ятити. В якості лікарських засобів використовують мазі, розчини антисептиків і пасти.

 

У деяких випадках можуть накладатися компреси.Якщо захворювання набуває вже хронічне протягом, то застосовується комплексне лікування. Це означає, що будуть застосовуватися антибіотики, сульфаніламідні препарати. При виявленні стрептодермії у новонароджених заборонено застосовувати засоби, що містять спирт. Протягом захворювання буде зустрічатися свербіж. Його рекомендують зменшувати розчинами ромашки і шавлії.

Щоб уникнути появи ускладнень і супутніх захворювань лікування рекомендують проводити в стаціонарі.Все ж, бувають випадки, коли захворювання діагностоване на ранній стадії розвитку і лікар, може залишити вас лікуватися в домашніх умовах. У цьому випадку потрібно виконувати деякі прості правила.

Кожен день треба робити вологе прибирання і проводити дезінфекцію кімнати, де живе, проводить час хворий. Обов’язково регулярно провітрювати кімнату.

Ви повинні будете дати дитині окрему одяг, посуд і столові прилади, якими буде користуватися тільки він. По закінченню все ретельно обробити речі, білизну та іграшки, якими користувався хворий дитина. В домашніх умовах підійде метод кип’ятіння.

Профілактика

Щоб не заразитися, треба обов’язково дотримувати правила особистої гігієни. При появі яких-небудь ранок на шкірі у дитини, не ігноруйте і швидше їх обробка антисептиками.

І потрібно регулярно зміцнювати імунітет дитини. Правильне харчування, регулярні прогулянки і заняття спортом будуть сприяти зміцненню імунної системи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: