Трохи про критичні дні

by Адміністратор

Буває, що наше жіноче настрій міняється стрімко і несподівано. Та й виглядаємо ми не завжди добре. Перше, наше оточення, списує на наш химерний характер, інше теж можна пояснити: втомилася, погано спала. Але це все тут не причому. Ці метаморфози пов’язані нічим іншим як з менструальним циклом або у всьому винні критичні дні.

Чи можна завагітніти в критичні дні?

Цикл вважається з першого дня місячних за перший день наступних місячних. І якщо він складає завжди однакову кількість днів — зазвичай це 28 днів, але може бути і виключення — 26 і 25, це говорить про те, що цикл регулярний. При нерегулярному циклі гормони працюють нестабільно, і яйцеклітина може дозріти в будь-який час, і в тому числі і під час критичних днів. Тому необхідно оберігатися навіть в цей період, але тільки презервативами. Місцеві контрацептиви: гелі, креми, і інше — містять хімічні речовини, які, проникнувши в шийку матки можуть викликати запалення.

Календар критичних днів

Жінка, що стежить за своїм здоров’ям, повинна вести такий календар. Де щомісяця відзначати на ньому критичні дні. Такий календар допомагає дізнатися, наскільки регулярний цикл, і якщо в ньому збої.

За календарем критичних днів можна визначити день овуляції, а отже, планувати зачаття дитини. Для цього необхідно розділити цикл навпіл, наприклад, якщо він 28 днів, значить, овуляція настає на 14-й день циклу.

Чи можна займатися сексом в критичні дні?

Критичні дні не найкращий час для занять сексом і навіть небезпечне для жіночого здоров’я. Під час заняття любов’ю матка скорочується, і покриває її зсередини слизова (ендометрій) може потрапити в черевну порожнину. Це в свою чергу сприяє розвитку ендометріозу, який дуже важко лікуватися. По суті, це доброякісна пухлина, тому що під впливом гормонів ендометрій в порожнині живота в певні періоди починає рости і доставляти жінці масу неприємних моментів.

Як боротися з болем під час критичних днів?

За хворобливість місячних відповідають речовини простагландини. У одних більше, в інших — менше. Щоб зменшити рівень простагландинів, необхідно звести до мінімуму споживання консервантів, кофеїну, алкоголю, солодкого, жирного і не зловживати сіллю. Біль може зняти і фізичне навантаження. За 2 тижні до початку критичних днів потрібно поліпшити кровообіг малого тазу. А для цього корисно кататися на велосипеді, ходити по сходах і робити масаж попереку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: