Вибираємо хорошого стоматолога

Сьогоднішня стоматологія перетинається зі стоматологією п’ятнадцятирічної давності лише у двох точках — назву і предмет лікування. Всі інші її аспекти розвиваються в стрімкому темпі: технології, матеріали, рівні майстерності лікарів, препарати, засоби щоденної гігієни зубів і багато іншого. Цю галузь медицини тепер можна називати мистецтвом: та ж важливість естетичної складової, то ж вимога від лікарів терпіння, численних навичок і почуття смаку. Проте людей, що страждають від проблем з ротовою порожниною, менше не стає, так як самі цікаві та ефективні технології — ніщо в руках непрофесіонала. А отже, життєво важливо вибрати хорошого спеціаліста і довірити усмішку справжнього майстра своєї справи. Знайти такої людини буває складно — не всяка стоматологічна клініка може похвалитися докторами-супер професіоналами — але при бажанні це можливо!

Консультація — відповідальний крок!

Про те, що організм — єдина цілісна система, знає навіть дитина. Для кандидата в сімейні стоматологи це твердження має бути головним принципом роботи. Оцінюючи професіоналізм лікаря з цієї точки зору, можна вирішити для себе, чи варто довіряти конкретного фахівця своє здоров’я. Дантист високого класу перед призначенням лікування ЗАВЖДИ відштовхується від принципу цілісності організму:

  • з’ясовує причину хвороби, аналізуючи скарги відвідувача, дані його діагностичного огляду і рентгенівські знімки;
  • віддає перевагу ті методики лікування, які впораються з причиною захворювання, а не приберуть його симптоми;
  • відкрито говорить з відвідувачем про терміни гарантії лікування, яке він призначає, і обов’язково коментує свої дії на доступному пацієнту мові.

Чесність — самий головний показник!

Щодо догляду за зубами вірно наступне: вкрай складно допомогти тому, хто, знайшовши у себе в роті явні проблеми, тягне з походом до лікаря. Ледачі хворі неусвідомлено переносять захворювання ротової порожнини в інші системи організму і, тим самим, заважають прояву ефекту від застосування сучасних зуболікарських технологій. Хороший фахівець знає цю особливість і завжди чесно повідомляє відвідувачеві, що і з яких причин він рекомендує (або не радить використовувати. Якщо призначається неаргументоване дороге лікування, має сенс звернутися до іншого лікаря.

Чим більше питань, тим краще

Стоматолога необхідно задавати кожен хвилююче питання при особистому спілкуванні з ним: коштів краще «живого» контакту для цього ще не придумано. Бажано звернути увагу на те, наскільки доступно, лаконічно і повно лікар відповідає на важливі питання. Хороший дантист обов’язково подбає про підвищення рівня стоматологічної культури відвідувача ще на етапі консультації:

  • зрозуміло пояснить елементарні поняття в області стоматології: ранні симптоми хвороби, зв’язок зубів з іншими системами органів, елементарна будова зуба і т. д.;
  • нагадає про важливість гігієни та грамотного використання предметів догляду за ротовою порожниною;
  • розповість про те, що в стоматологічну клініку необхідно приходити регулярно для профілактики серйозних проблем у майбутньому.

Словом, явна турбота про пацієнта (і навіть деяка вимогливість щодо дотримання правил гігієни) — ще одна ознака дійсно високої кваліфікації стоматолога.

Останнім штрихом в образі доктора може стати його зовнішній вигляд: професіонал ходить виключно в чистому медичному халаті або костюмі, під час огляду користується одноразовими рукавичками, не працює без маски і головного убору.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: