Відновлення волосся

Я впевнена що багато жінок не зможуть визначити пошкоджені у них волосся, і можна відновити пошкоджені кінчики або пошкодження такі, що врятує тільки обрізання пошкоджених кінчиків? Виявляється, часто можна відновити пошкоджене волосся. Ця стаття допоможе вам запобігти, виправити і захистити ваші волосся від бездумного впливу ножиць.

Що викликає пошкодження волосся?

У 2006 році опитування, проведене серед жінок показав, що 70% опитаних вважають, що їхнє волосся пошкоджені. У вересні 2012 року, так вважали лише 57% жінок. Вчені вважають, що причиною цього стали технологічні удосконалення в продуктах по догляду за волоссям, які дійсно піклуються про них зсередини, а так само більш відповідальне ставлення жінок до свого волосся.

За даними опитування, однією з головних причин пошкодження волосся, яку вказували жінки, виявився тугий хвіст. Але насправді, це вплив хімії, яка вбиває кутикули, і ось чому.

Трохи інформації

Що таке волосся? На 90% наші волосся складаються з кератину, решта 10% займають вода, ліпіди і меланін (кольорові гранули). Зовнішньою захисною оболонкою кожного волоса є кутикула. Кутикула складається з перекривають один одного рогових лусочок. Завдяки черепичному розташуванню, волосся легко згинаються і пластинки не відпадають і не пошкоджуються. Чим щільніше лусочки прилягають один до одного, тим здоровіше виглядає волосся.

Кора волосини складається в основному з рогового білкової речовини — кератину, який включає в себе гнучкі ланцюжка амінокислот. Ланцюжки зшиті між собою у вигляді сходів.

Від чого залежить міцність волосся

  • Водневі зв’язки порушуються кожен раз коли волосся стають мокрими. Ось чому вологі волосся дуже крихкі, і їм легко надати потрібну форму під час сушіння. Недолік вологи так само може зменшити ці зв’язки. Ці зв’язки дуже слабкі, але їх так багато, що вони становлять майже 1/3 міцності волосся.
  • Інша 1/3 сили волосся залежить від сольових зв’язків, простіше кажучи від рівня рН. Сильні кислотні або лужні розчини солей можуть порушити ці зв’язки.
  • Дисульфідні зв’язки є постійними зв’язками, які порушуються при деяких хімічних процесах, таких як хімічна завивка. При її застосуванні, зв’язку перетворюються в нову форму. Ось що робить прямі волосся кучерями, і ось чому завивка робить пасма дуже м’якими. До речі, деякі виробники продуктів по «догляду за волоссям» стверджують, що їх чудо-товар послаблює зв’язку замість їх руйнування.
  • Так само, постійне фарбування та знебарвлення змінює меланін в результаті хімічної реакції, яка змінює колір волосся. У підсумку: хімічні речовини впливають на форму, міцність, еластичність і рівень вологості ваших волосся.

Пошкодження волосся

Секрет відсутності пошкодженого волосся простий: не робіть те, що викликає пошкодження, і ви убезпечите себе від пошкоджень в майбутньому. На думку топ перукарів, 5 найпоширеніших причин пошкодження волосся є:

1. Хімічна завивка

Хімічна обробка послаблює волосся, т. к. при обробці використовується гідроксид натрію (луг) або близьку хімічну речовину. І не вірте тим, хто каже, що саме їх обробка не зашкодить волосся. Лускаті перекриття між виросли волоссям до обробки і раніше обробленими частинами волосся однозначно будуть сильно пошкоджені. Навіть профі важко уникнути помилок в подібній ситуації, не кажучи вже про домашній завивці.

2. Відбілювання і фарбування

Під час освітлення з відбілювачем, внутрішні білкові ланцюги розпадаються, тому колір волосся стає світлим. Але найбільшої шкоди завдає повторне застосування. Захисна кутикула стає беззахисною. Волосся не можуть захистити кутикулу або відновити себе. Відновлення структурних пошкоджень займає багато часу і вимагає ретельного догляду із застосуванням великої кількості інгредієнтів, таких як зволожувачі, білок кератин і амінокислоти — які здатні проникнути в кору головного мозку і запечатати кутикулу.

Щоб уникнути пошкодження волосся, ніколи не використовуйте відбілювачі. Уникайте солоної води і ультрафіолетових променів. Останні можуть зруйнувати меланін і кератин у такому ж обсязі як і відбілювання.

3. Термальне пошкодження

Тепловий вплив може призвести до того, що волосся стануть сухими і ламкими. Або, того гірше, ви можете спалити кутикули. Чому ж тільки
20% жінок використовують теплову захист перед гарячою укладанням?

Ніколи не забувайте про те, що здорові тонкі волоски можуть витримати тепло не більше 300 градусів, і то на дуже короткий час!

4. Механічне пошкодження

Розчісування, витягування, смикання і чистка волосся дуже сильно шкодять вашим волоссю. Оскільки більшість з цих пошкоджень відбувається на кінцях волосся, фахівці радять розчісувати волосся невеликими ділянками, гребінцем з великими зубцями, працюючи від кінців вгору. Коли волосся на 75-80% висохли, починайте укладати їх рівномірно від коренів до кінчиків, починаючи зі спини.

Домашні засоби для відновлення пошкоджених волосся

Саме просте домашнє засіб для відновлення пошкодженого волосся — зробити власну маску для волосся. Є цілий ряд продуктів, які допоможуть повернути життя у ваші пошкоджене волосся. Авокадо і банани природні домашніх засобів для пошкодженого волосся. Просто візьміть їх, розімніть в миску, потім намазуйте товстим шаром на волосся. Залиште на годину, потім змийте. Пиво ще один чудовий продукт, який зможе відновити блиск волосся. Після миття обполосніть волосся пивом, а потім промийте волосся холодною водою, щоб позбутися запаху. Ви можете також змішати оцет з оливковою олією, намазати на волосся, дати суміші вбратися протягом тридцяти хвилин, потім змити.

Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться нею з друзями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: