Висока мода і fastfashion

У світовій моді все більшого значення набуває феномен «швидкої моди» (fastfashion). Мода поступово стає типовим фастфудом. Нові колекції з’являються в магазинах кожні два тижні. Як тільки пройшли покази люксових марок головних тенденцій сезону, як такі ж речі починають миготіти в асортименті демократичних брендів. І начебто всі щасливі, зрозуміло, крім люксових марок, які ведуть клієнтів.

Однак у листопаді 2012 року з’явився доповідь, в якій повідомлялося про те, що частина брендів мас-маркету використовує в своєму виробництві токсичні матеріали, шкідливі для людей. «Зелені» і антиглобалісти провели ряд протестів біля магазинів і домоглися обіцянки H&M, Marks&Spencer і багатьох інших поставити виробництво під «хімічний контроль». Краще всього купувати речі прямо через офіційні сайти виробників (менша ймовірність нарватися на підробку), проблема в тому, що доведеться брати оптом, але це не проблема. Я, наприклад, вже давно купую махрові халати оптом для своєї сім’ї, а також родичів та знайомих в подарунок.

Неважко помітити, що, завдяки fastfashion відбувається демократизація моди – адже навіть дружина американського президента абсолютно спокійно говорить тепер що купує одяг в універмазі Target. Немає нічого поганого в тому, що самі модні речі стають доступними для всіх, як і їх ціни. Так, наприклад, поло, випущені демократичними марками, по суті, не особливо відрізняються від марки Lacoste поло. Якщо тільки ціною та відсутністю зеленого крокодила. Ще одна перевага H&M в тому, що в їх колекціях є речі людських розмірів, а не тільки модельні.

Люкс чудово розуміє, що боротися з мас-маркетом доведеться їх власними методами. Все більше дизайнерів запускають круїзні колекції, виходять у проміжку між літніми і зимовими. Деякі великі імена збираються захистити інтелектуальну власність, як наприклад Dianevon Furstenberg і AnnaSui, почали судовий процес проти марки Forever21, звинувативши її в плагіаті.

Звичайно, є й зворотний бік. Адже тренди сьогодні починають цінуватися більше, ніж якість речей і майстерність. Речі, що випускаються сьогодні навряд чи пройдуть випробування часом, і в майбутньому далеко не у всіх дівчаток буде «сукня з бабусиної скрині» — адже вона стільки не проживе. Прискорення темпів моди і призводить до швидкої зміні тенденцій, за якими стало складно встежити. З-за цього мода почала втрачати елемент мистецтва і утримує його лише на подіумах.

Принцип «Виживає найсильніший» діє в моді. Fastfashion в наші дні стала своєрідним двигуном прогресу та еволюції, адже вона підстьобує ринок одягу, змушуючи його працювати швидше, постійно підстьобуючи конкуренцію.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: