Залежність від їжі

Ви ніколи не помічали, що, зайшовши на кухню, ви обов’язково їсте бутерброд з холодильника або тістечко зі столу, незалежно від того голодні ви чи ні. Якщо це так, то я вітаю вас, у вас залежність від їжі. Залежність від їжі йде на психологічному рівні і позбутися від неї дуже складно.

Сьогодні ми з вами буде намагатися подолати психологічну залежність від їжі. Якщо нам це вдасться, то ми не тільки зможемо схуднути, але і зможемо розвинути в собі силу волі.

Давайте докладніше розглянемо причини харчової залежності і знайдемо методи позбавлення від неї.

Стрес

Напевно багато хто з вас пам’ятають, як вони намагалися задавити стрес кілограмами їжі, що з’їдається. Не знаю, як у вас, але у мене лише додалося кілька зайвих кілограмів, так захворів живіт, а от стрес не пройшов. Простіше задавити своє горе позитивними емоціями і відволіктися. Сходіть з друзями куди-небудь, прогуляйтеся, просто відпочиньте. Це буде набагато корисніше і ефективніше, чим заїдати стрес. Якщо ж вам зовсім невтерпеж придушити свій «стресовий голод», то, замість шоколадок і бутербродів, з’їжте фруктів і запийте все йогуртом.

Є за звичкою

Сідаючи працювати за комп’ютер або сідаючи дивитися телевізор, ви не можете не взяти з собою чого-небудь смачненького? Це називається — є за звичкою. В процесі ми навіть не помічаємо, як їмо, але зате наш холодильник це помічає. У мене був такий випадок, я в процесі читання книги примудрилася з’їсти тижневий запас продуктів і навіть не помітила цього. Ну цікава була книга, розумієте =) Так що залежність від їжі за звичкою небезпечна, можна залишитися без їжі на цілий тиждень =) Я навчилася боротися з цим, просто замінила їжу жувальною гумкою. І жувальні рефлекси в нормі, і калорії не капають.

Рефлекторний голод

Ви тільки поїли, але через 20 хвилин у вас знову виникає відчуття голоду і ви знову біжите на кухню, щоб перекусити? Ця залежність від їжі називається рефлекторним почуттям голоду. Нормальне почуття голоду повинно виникати лише через 4 години після прийому їжі. Як побороти рефлекторний голод? Для початку потрібно щільно поїсти, причому меню повинно складатися із здорової їжі, а не з фаст-фудів. Потім постарайтеся забути про їжу на 4 години: сховайте їжу в холодильник, двері на кухню закрийте. Тут саме головне протриматися перший тиждень, а потім вже буде набагато простіше.

Дієти

Все частіше в журналах і по телевізору я бачу рекламу небезпечних дієт. Чому я сказала саме небезпечні дієти, а не просто дієти? А як їх ще можна назвати, якщо мало того, що з-за них порушується робота всіх внутрішніх органів, так ще після проходження цих дієт виникає залежність від їжі. В результаті ви псуєте своє здоров’я, а потім починаєте гарячково є. Ось тобі моя порада. Забудь про дієти, краще почни правильно харчуватися і займатися фітнесом вдома, користі буде більше.

Залежність від їжі: методи боротьби

  • Замініть продуті менш жирними і солодкими, про фаст-фудах забудьте назавжди.
  • Не купуйте продукти, що містять глутамат натрію Е621, він викликає залежність від їжі. Найкраще готуйте вдома самі смачну і корисну їжу.
  • Якщо ваше здоров’я дозволяє, то їжте гостру і пряну їжу, вона прискорить обмін речовин, але не переборщіть.
  • Виховуйте свою силу волі, не потрібно ставати рабом своєї їжі. Убийте бажання поїсти прогулянками й спілкуванням з друзями.
  • Не потрібно повністю обмежувати себе в улюбленій їжі. Кілька часточок шоколаду в день з’їдати цілком можна.

Якщо мої поради вам не допомогли і ви не можете самостійно вбити в собі залежність від їжі, то обов’язково зверніться до фахівців. Удачі вам у лікуванні залежності від їжі!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: