Звідки виникає любов

Страх втратити іншого переслідує тих, хто поки не знайшов себе. Любовна залежність не відпускає, коли хто-то важливіше тебе самого, бо тебе мовби й немає.

Чому на світі стільки людей, яким так важливо знайти свою другу половинку? Відповідь в самому питанні — вони не вважають самих себе чимось цілим. Мова навіть не про те, самодостатній це людина чи ні, існує думка, що самодостатнього людині ніхто не потрібен. Тим з нас, хто знайшов себе, найчастіше потрібний супутник по життю, але він не є сенсом життя.

«Можна забути того, хто доставив тобі радість, але складно забути того, хто визволив тебе від страждання, подарувавши надію.»

У чому секрет людей щасливих у шлюбі і задоволених своїми відносинами? Чому в них можна навчитися, щоб раз і назавжди позбутися від любовної залежності?

Повноцінні, пронизані щирою любов’ю, приносять задоволення обом відносини виникають тоді, коли обидва партнери в парі стали дорослими, психічно зрілими особистостями, які усвідомлюють свої потреби, уміння їх самостійно реалізовувати, поважають і цінують себе (а, отже, і коханої людини), довіряючи собі. Вони свідомо роблять свій вибір і готові нести за нього відповідальність. Якщо сказати одним словом: людина вже щасливий, він готовий поділитися своїм щастям з іншими.

Чому ж у мріях навіть дорослих жінок і чоловіків найчастіше живе дитяча казка з пристрасним бажанням бути врятованим прекрасним принцом (принцесою)? А причина йде корінням в далеке дитинство. Дорослі дівчатка і хлопчики недоотримали коли то свою порцію безумовної любові, в першу чергу від матері. Їх любили за певну поведінку або почуття, ставлення або якості, або не любили зовсім. Швидше за все, дитині заборонялося вільно виражати свої емоції і потреби, самостійно досліджувати світ, діяти в межах його можливостей і мати право на помилку. Здорова ж любов з боку батьків рівноцінна почуттю безпеки, викликає довіру до навколишнього світу, сприяє активності дитини, її навчання, усвідомлення його можливостей і впевненості в собі, в кінцевому рахунку. Такі діти, виростаючи, стають зрілими, цілісними особистостями, вільно виражають свої почуття, потреби, уміння їх реалізувати, відкритими світу, чесними з собою та з іншими.

Відсутність здорової любові в дитинстві позбавляє маленького чоловічка почуття безпеки, довіри до світу, бажання активно діяти, викликає почуття невпевненості в собі, у своїх почуттях, вчинках, здібностях. Тобто, викликає комплекс неповноцінності. Людина відвикає усвідомлювати свої справжні потреби, не вірить у можливість подбати про себе сам, не вміє нести відповідальність за свої дії, стає залежним від того, хто любив би його. Він сам не в змозі любити себе, вважаючи збитковим, нікчемним, негідним цієї любові. Дорослі дівчатка і хлопчики постійно відчувають підвищену тривожність, страх і недовіра, їм складно будувати теплі стосунки з людьми, потреба в любові і відносинах стає в такому разі життєво необхідним, аж до виживання.

Ті, хто не вміє усвідомлювати свої справжні почуття і бажання і вільно висловлювати їх, також не готові дати свободу самовираження і поведінки свого партнера. Ті почуття, відносини, які любовно-залежний чекає від партнера – це почуття і стосунки, недоотримані у свій час від батьків. Ті претензії, які пред’являються – претензії які пред’являли коли батьки. Те, що закоханий готовий зробити заради коханої людини, – це те, що він робив, щоб заслужити любов своїх батьків у ранньому дитинстві.

Як же дорости до зрілих, гармонійних, приносять радість відносин? Насамперед дати собі право бути собою, той самий, якого позбавили в дитинстві. Що означає бути самим собою, запитаєте ви? Начебто з цим все ясно і зрозуміло, але при цьому ніякої конкретики, як слід чинити.

Зріла особистість, готова до справжньої любові, по-перше, усвідомлює свої почуття, потреби, можливості, здібності, сильні і слабкі сторони. У такої людини реалістична самооцінка і ні в якому разі не занижена!

По-друге, емоційно цілісна особистість бере на себе відповідальність за свої вчинки зокрема і життя в цілому, розуміє, як природно помилятися і прощає свої помилки, позитивно ставиться до самого себе.

Людина стає зрілою особистістю завдяки саморозвитку: розкриття і розвитку здібностей, реалізації своїх можливостей, усвідомлення своєї цінності, виділення пріоритетів у житті. Іншими словами, ви маєте право почути свій внутрішній голос, усвідомити свої справжні бажання і потреби, спрямувати свою активність на задоволення цих потреб і бажань, поступати згідно з особистим інтересам, стати чарівниками самі собі! Адже щаслива людина не просто проживає повну і цікаву життя, але здатний поділитися цим щастям зі своїм коханим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: